Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3775
$1.3775
10
$1.08395
$10.8395
50
$0.93974
$46.987
100
$0.813295
$81.3295
500
$0.614498
$307.249
1000
$0.542203
$542.203
2500
$0.506056
$1265.14
5000
$0.487977
$2439.885
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.392 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UPS |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.6 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 58 mOhms |