UPS2G220MHD
Nichicon
型号:
UPS2G220MHD
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
库存 : 389
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 110 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 176 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF