UPS2V101MRD
Nichicon
型号:
UPS2V101MRD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL
库存 : 38
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 290 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 464 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF