Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.406
$1.406
10
$1.10865
$11.0865
50
$0.96045
$48.0225
100
$0.831155
$83.1155
500
$0.627969
$313.9845
1000
$0.554097
$554.097
2500
$0.517152
$1292.88
5000
$0.498684
$2493.42
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 270 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UPT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 432 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 47 µF |
| Package | Bulk |