Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.0705
$6.0705
10
$5.39885
$53.9885
50
$4.72397
$236.1985
100
$4.319175
$431.9175
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 420 V |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 950 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UPT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.52 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 180 µF |
| Package | Bulk |