UPV1H120MFD
Nichicon
型号:
UPV1H120MFD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 12UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPV
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 12 µF
Package Bulk
Impedance 1.7 Ohms