UPW0J821MPD1TA
Nichicon
型号:
UPW0J821MPD1TA
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 547.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UPW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 730 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 85 mOhms