UPW1H331MPD1TD
Nichicon
型号:
UPW1H331MPD1TD
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
库存 : 7030
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 669.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.03 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 90 mOhms