UPW1H561MHH
Nichicon
型号:
UPW1H561MHH
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.374 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.832 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 560 µF
Package Bulk
Impedance 50 mOhms