UPW2E101MRH6
Nichicon
型号:
UPW2E101MRH6
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.220" (31.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 340 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF