首页 / 直流转换器 / UQQ-3.3/25-Q48N-C
minImg
UQQ-3.3/25-Q48N-C
Murata Power Solutions Inc.
型号:
UQQ-3.3/25-Q48N-C
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 82W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.22" L x 1.45" W x 0.50" H (56.4mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series UQQ
Power (Watts) 82 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 88%