Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9025
$0.9025
10
$0.68495
$6.8495
50
$0.56886
$28.443
100
$0.48982
$48.982
500
$0.379202
$189.601
1000
$0.326544
$326.544
2500
$0.305472
$763.68
5000
$0.289674
$1448.37
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 750 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | URS |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.125 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |