URU2W100MHD1TN
Nichicon
型号:
URU2W100MHD1TN
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 80 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series URU
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 128 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF