USV1A220MFD
Nichicon
型号:
USV1A220MFD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 38 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series USV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 57 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF