UT477M6V3HFKTA
Aillen
型号:
UT477M6V3HFKTA
品牌:
Aillen
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 320 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series UT
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Aillen
Capacitance 470 µF