UTGX6JC14E5S
Souriau-Sunbank by Eaton
型号:
UTGX6JC14E5S
描述:
CONN PLUG FMALE 5POS SOLDER CUP
用户指南
Cable Opening 0.276" ~ 0.551" (7.00mm ~ 14.00mm)
Backshell Material, Plating Polyamide (PA), Nylon
Insert Material Polychloroprene
Ingress Protection IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 600V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 14-5
Connector Type Plug, Female Sockets
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material Brass
Features Backshell, Coupling Nut, UV Resistant
Contact Finish - Mating -
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 105°C