首页 / 断路器 / UTS150N-FTU-60A-3P-LL-UL
minImg
UTS150N-FTU-60A-3P-LL-UL
American Electrical Inc.
型号:
UTS150N-FTU-60A-3P-LL-UL
描述:
CIR BRKR THERM 60A 600VAC/600VDC
用户指南
Actuator Type Lever
Approval Agency cULus, UL489
Current Rating (Amps) 60A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series UTS150N
Voltage Rating - DC 600 V
Voltage Rating - AC 600 V