Microchip Technology
型号:
UTX4110/TR
封装:
B, Axial
批次:
-
描述:
DIODE GP 100V 4A B AXIAL
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 100 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | B, Axial |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | B, Axial |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 3 A |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 4A |
| Operating Temperature - Junction | -195°C ~ 175°C |