UUD1C150MCR1GS
Nichicon
型号:
UUD1C150MCR1GS
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 16V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 15 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.8 Ohms