UUE1A472MNS1MS
Nichicon
型号:
UUE1A472MNS1MS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD
库存 : 262
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 1.349 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UUE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.55 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4700 µF