UUG0J332MNQ1MS
Nichicon
型号:
UUG0J332MNQ1MS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 1.2 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UUG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.38 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF