UUG2C101MNQ1ZD
Nichicon
型号:
UUG2C101MNQ1ZD
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 590 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 944 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF