UUJ0J472MNQ6MS
Nichicon
型号:
UUJ0J472MNQ6MS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.886" (22.50mm)
Surface Mount Land Size 0.752" L x 0.752" W (19.10mm x 19.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 1.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UUJ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.265 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4700 µF