UUJ1J101MNQ1ZD
Nichicon
型号:
UUJ1J101MNQ1ZD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 225 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UUJ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 337.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 100 µF