UUR1E221MNL6GS
Nichicon
型号:
UUR1E221MNL6GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
用户指南
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 232 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UUR
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 301.6 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF