UUX2E4R7MNL1GS
Nichicon
型号:
UUX2E4R7MNL1GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 37 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UUX
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 61.79 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF