UVK1V153MRD
Nichicon
型号:
UVK1V153MRD
描述:
CAP ALUM 15000UF 20% 35V RADIAL
库存 : 135
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 4.3 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.945 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 15000 µF