UVK2G4R7MPD
Nichicon
型号:
UVK2G4R7MPD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 60 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UVK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 96 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4.7 µF