UVP1E102MHD1TN
Nichicon
型号:
UVP1E102MHD1TN
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
库存 : 233
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 950 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UVP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.0925 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF