UVR1C332MHD1TO
Nichicon
型号:
UVR1C332MHD1TO
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
库存 : 249
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.7 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UVR
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.955 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF