UVY1H102MHD1TO
Nichicon
型号:
UVY1H102MHD1TO
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
库存 : 3511
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 950 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UVY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.0925 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1000 µF