Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.584
$2.584
10
$2.09
$20.9
50
$1.82438
$91.219
100
$1.596285
$159.6285
500
$1.216228
$608.114
1000
$1.06419
$1064.19
2500
$1.02619
$2565.475
5000
$0.98818
$4940.9
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.476" (37.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 500 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | UVY |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 575 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UVY2D |