UVY2E330MPD
Nichicon
型号:
UVY2E330MPD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UVY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 161 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF