UVZ0J222MPD1TD
Nichicon
型号:
UVZ0J222MPD1TD
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 710 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UVZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 816.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2200 µF