UVZ0J223MHD
Nichicon
型号:
UVZ0J223MHD
描述:
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.634" (41.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.35 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.7025 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22000 µF