UVZ1E472MHD
Nichicon
型号:
UVZ1E472MHD
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
库存 : 16334
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.71 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.9665 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4700 µF