UWG1E471MNL1GS
Nichicon
型号:
UWG1E471MNL1GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD
库存 : 236
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 335 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UWG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 150 mOhms