首页 / 直流转换器 / UWR-5/2000-D48E-C
minImg
UWR-5/2000-D48E-C
Murata Power Solutions Inc.
型号:
UWR-5/2000-D48E-C
描述:
DC DC CONVERTER 5V 10W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series UWR (15W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 84%