UWT1HR22MCL1GB
Nichicon
型号:
UWT1HR22MCL1GB
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UWT
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.9 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF