UWZ0J151MCL1GS
Nichicon
型号:
UWZ0J151MCL1GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 86 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UWZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 129 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF