UZR1A330MCL1GB
Nichicon
型号:
UZR1A330MCL1GB
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.156" (3.95mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 41 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UZR
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 61.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF