UZR1C100MCL1GB
Nichicon
型号:
UZR1C100MCL1GB
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
库存 : 3123
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.156" (3.95mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 23 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series UZR
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 34.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF