Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
V-15-3A5
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 250V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.0375
$4.0375
10
$3.56345
$35.6345
25
$3.32576
$83.144
50
$3.16749
$158.3745
100
$2.692395
$269.2395
250
$2.4548
$613.7
500
$2.296435
$1148.2175
1000
$2.217252
$2217.252
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Release Force | 50gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC), 600mA (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | 50,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 200gf |
| Overtravel | 0.040" (1.0mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.047" (1.2mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | V-15 |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |