Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
V-214-1C6
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 21A 250V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.1275
$6.1275
10
$4.90295
$49.0295
25
$4.65804
$116.451
50
$4.53549
$226.7745
100
$3.92255
$392.255
250
$3.677412
$919.353
500
$3.493549
$1746.7745
1000
$3.37098
$3370.98
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Operating Position | 0.738" (18.7mm) |
| Release Force | 25gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 21A (AC), 600mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 50,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 400gf |
| Overtravel | 0.062" (1.6mm) |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | V-214 |
| Differential Travel | 0.060" (1.5mm) |