V048F160T015-CB
Vicor Corporation
型号:
V048F160T015-CB
描述:
VTM CURRENT MULTIPLIER EVAL BOAR
用户指南
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 15A
Product Status Obsolete
Power - Output 240 W
Series VI Chip® VTM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 3.6MHz
Supplied Contents Board(s)
Board Type Fully Populated
Voltage - Output 16V
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part V048F160T015
Package Bulk
Voltage - Input 26V ~ 55V