V120ZT1P
Littelfuse Inc.
型号:
V120ZT1P
描述:
VARISTOR 120V 1.2KA DISC 7MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 108 V
Capacitance @ Frequency 151 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Varistor Voltage (Max) 132 V
Series ZT
Package / Case Disc 7mm
Energy 6J
Maximum AC Volts 75 V
Mfr Littelfuse Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 102 V