V12PM10HM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V12PM10HM3/I
封装:
TO-277A (SMPC)
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277A
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 12 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 12A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C