首页 / 限位开关 / V15H22-CZ100A03-K
minImg
V15H22-CZ100A03-K
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
V15H22-CZ100A03-K
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 22A 250V
库存 : 8
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 150°C
Operating Position 0.602" (15.3mm)
Release Force 5.000gf
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Lever, Straight
Current Rating (Amps) 22A (AC)
Circuit SPDT
Mechanical Life 5,000,000 Cycles
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series V15
Switch Function On-Mom
Operating Force 30gf
Overtravel 0.102" (2.6mm)
Electrical Life 10,000 Cycles
Voltage Rating - AC 250 V
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Pretravel 0.252" (6.4mm)
Features -
Package Tray
Base Product Number V15H22
Differential Travel 0.094" (2.4mm)