V15P8-M3/87A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
V15P8-M3/87A
封装:
TO-277A (SMPC)
描述:
DIODE SCHOTTKY 80V 4.6A TO277A
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.2 mA @ 80 V
Series eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 660 mV @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 4.6A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C