Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
V15T16-CP200-K
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 16A 250V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.5175
$2.5175
10
$2.3256
$23.256
25
$2.18044
$54.511
50
$2.13199
$106.5995
100
$1.69594
$169.594
250
$1.599002
$399.7505
500
$1.502102
$751.051
1000
$1.405183
$1405.183
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Operating Position | 0.579" (14.7mm) |
| Release Force | 50gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 16A (AC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | V15 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Operating Force | 200gf |
| Overtravel | 0.030" (0.76mm) |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.063" (1.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.016" (0.4mm) |